Domocredix - Middia
Kolczyki  z przestrzennym środkiem
Technika 2 czółenka dla praworęcznych

Kolczyki wykonane nićmi Madeira HS Metallic 10 i z dodatkiem koralików Toho 11/0
Na schemacie cyframi zaznaczone są ilości słupków, a literami kolejność wykonywania elementów. Duże litery to praca pierwszym czółenkiem, małe litery - drugim.Do wykonania kolczyków potrzeba 42 koraliki, dwa metalowe kółeczka 5mm i dwa bigle.

Zaczynamy od nawinięcia nici na dwa czółenka. Na pierwsze czółenko nawlekamy 4 koraliki, na drugie - 38. Wiążemy czółenka.
W opisach minus oznacza pikotek, plus oznacza połączenie, gwiazdka oznacza pikotek z koralikiem.

Jako pierwsze wykonujemy kółeczka A,B,C pierwszym czółenkiem. Najmniejsze A 7-7 (7 słupków, pikotek, 7 słupków). B 7+2-9 (7 słupków, połączenie z pikotkiem kółeczka B, 2 słupki, pikotek, 9 słupków). C analogicznie 9+2****11 (4 koraliki na długim pikotku. Pamiętać należy, aby te 4 koraliki przesunąć z czółenka na pętlę lewej ręki, zanim się zacznie kółeczko). Odwracamy pracę i wykonujemy pół łuczka z koralikami D. 3*2*2*4 (3 słupki, koralik, 2 słupki itd.) Bierzemy drugie czółenko i wykonujemy kółeczka e, f, g. 8-2 ; 2+5***5-2 ; 2+8. Następnie robimy drugą połowę łuczka czółenkiem pierwszym. H 4*2*2*3. Odwracamy pracę i wykonujemy 3 kółeczka I,J,K czółenkiem pierwszym analogicznie do A, B, C. Znów odwracamy pracę, przesuwamy jeden koralik z drugiego czółenka do samych kółeczek i przystępujemy do wykonania łuczka L. 3*2*2*2*2*2*2*2*3 (W sumie 8 koralików). Dalej postępujemy według schematu powtarzając opisane już wcześniej elementy. Przez koralik na szczycie kółeczka f (lub przeciwległego) przekładamy rozgięte metalowe kółeczko i nawlekamy na nie bigiel. Zaginamy kółeczko z powrotem.


Korzystając z moich schematów i kursów nie zapomnij podać linku do mojej strony. Dziękuję :o) Using my patterns and tutorials do not forget to put a link to my site. Thank you :o)
2016.02.09 17:44


- Wszelkie prawa zastrzeżone