Domocredix - Middia
Kółeczko na kółeczku
Jak sprawić aby mniejsze kółeczko wyrosło na większym ;)

Do wykonania tego tutoriala użyłam szydełka 1.5 mm oraz kordonka Limol 6 w kolorze m38. Wszystko co potrzebne można kupić w moim sklepie, do którego prowadzi baner powyżej.

Schemat jakim będziemy się posługiwać wygląda następująco: duże główne kółeczko 2-6o6-2, gdzie "o" oznacza miejsce wykonania małego kółeczka, a minusy to pikotki. Małe kółeczko ma po prostu 10 słupków.

Zrobiłam kawałek koronki, żeby cos było już widać :)

Zaczynamy od zrobienia połówki kółeczka głównego. 2-6. W tym konkretnym przypadku znak minus nie jest pikotkiem lecz połączeniem z poprzednim głównym kółeczkiem.

Teraz nakładamy 10 słupków małego kółeczka. Zostawiamy przy tym minimalny odstęp od reszty słupków. Taki mikro pikotek.

Przeciągamy nitkę tak jak byśmy normalnie zamykali kółeczko, ale ostrożnie tylko przez 10 słupków. Do mikro pikotka.

Robimy kółeczko z tych dziesięciu zdjętych słupków w sposób standardowy. Reszta słupków czeka na szydełku.Po zamknięciu kółeczka od razu robimy drugą połówkę kółeczka głównego. 6-2.

Po czym zamykamy główne kółeczko. Robimy jedno oczko łańcuszka i możemy robić kolejną dwójkę kółeczek.

Małe dodatkowe kółeczko można też zrobić za pomocą drugiego szydełka w tym samym rozmiarze. Wtedy nie trzeba uważać gdzie się kończą słupki które trzeba zdjąć, ale ta metoda ma tez swoje wady. Ciężar wiszącego pierwszego szydełka będzie nam przeszkadzał.

Korzystając z moich schematów i kursów nie zapomnij podać linku do mojej strony. Dziękuję :o) Using my patterns and tutorials do not forget to put a link to my site. Thank you :o)
2014.08.06 00:00


- Wszelkie prawa zastrzeżone